Personal

Personal

Personal som jobbar på Nyckelpigans förskola i Väckelsång.

Blåklockan och Prästkragen

Telefonnummer: 0470-72 48 26

Mobilnummer: 072-889 2121, 072-889 2088

Linda Dahlqvist
Barnskötare
E-post: linda.dahlqvist@tingsryd.se

Linnea Jönsson
Barnskötare
E-post: linnea.jonsson2@tingsryd.se

Ulrika Thörjesson
Barnskötare
E-post: ulrica.torjesson@tingsryd.se

Ylva Schenström
Förskollärare
E-post: ylva.schenstrom@tingsryd.se

Röda

Telefonnummer: 0470-72 48 29
Mobilnummer: 072-889 2124

Carola Rasmussen
Förskollärare
E-post: carola.rasmussen@tingsryd.se

Sevda Uzun
Pedagog
E-post: sevda.uzun@tingsryd.se

Hanan Swayedi
Pedagog
E-post: hanan.swayedi@tingsryd.se

Gula

Telefonnummer: 0470-72 48 28
Mobilnummer: 072-889 2122

Lisen Andersen
Förskollärare
E-post: lisen.andersen@tingsryd.se

Evelina Åkesson
Förskollärare
E-post: evelina.akesson@tingsryd.se

Kamilla Andersson
Pedagog
E-post: kamilla.andersson@tingsryd.se

Giraffen

Telefonnummer: 0470-72 48 23
Mobilnummer: 072-889 2125

Laura Liew
Förskollärare
E-post

Lisen Rennemark Hjärtstam
Förskollärare
E-post: lisen.hjartstam@tingsryd.se

Anna Olsen Möller
Förskollärare
E-post: anna.mollerolsen@tingsryd.se

Krokodilen

Telefonnummer: 0470- 72 48 24
Mobilnummer: 072-889 2123

Marina Nilsson
Förskollärare
E-post: marina.nilsson@tingsryd.se

Jasmin Gustavsson
Förskollärare
E-post: jasmin.thuresson@tingsryd.se

Helena Karlsson
Förskollärare
E-post: helena.karlsson@tingsryd.se

Övrig personal

Marie Petersson
Ekonomibiträde
Telefon: 0470-72 48 26

Christina Cornfors
Förskolelärare, schemasamordnare
E-post: christina.cornfors.tingsryd.se

Ann-Sofie Ferm
Expeditionsassistent
Tel. 0470-72 48 00
E-post: ann-sofie.ferm@tingsryd.se

Sidansvarig: Förskolechef Väckelsång
Senast uppdaterad: 2021-03-16